Ubytovanie

Centrum sociálnych služieb je 4-podlažná budova, ktorá je v prevádzke od roku 1966. V prízemí zariadenia je priestranná vstupná hala, ktorá slúži ako oddychová miestnosť pre klientov a návštevy. V priestoroch prízemia zariadenia sa nachádza aj jedáleň pre mobilných klientov a zamestnancov zariadenia, spoločenská miestnosť s TV-prijímačom, kaplnka na slúženie svätých omší, práčovňa, kotolňa a dielňa. V prízemí zariadenia bola vybudovaná miestnosť, v ktorej bola umiestnená pec na vypaľovanie výrobkov z hliny a kuchynka.

Zariadenie je vybavené zrekonštruovaným osobným výťahom, ktorý slúži mobilným klientom a návštevám a zrekonštruovaným nákladným výťahom, ktorý slúži na rozvoz stravy klientom na jednotlivé poschodia a prevoz imobilných klientov.

V chodbe pri schodisku na každom poschodí je vytvorený oddychový kútik, ktorý slúži klientom na spoločné posedenia s ostatnými klientami prípadne návštevami a sledovanie TV – prijímača. Na každom poschodí bola zriadená terapeutická miestnosť, ktorá slúži klientom v rámci terapeutických aktivít, a na 3. poschodí je súčasťou terapeutickej miestnosti aj rehabilitačný kútik, kde je na stene namontovaná rebrina a umiestnený stacionárny bicykel pre potreby klientov v rámci fyzioterapie a pohybových aktivít.  

Klienti sú ubytovaní na 3 poschodiach v 2-lôžkových izbách, kde obytná plocha na klienta predstavuje 8,01 m2.  V každej izbe sa nachádza umývadlo na osobnú hygienu pre klientov a na chodbe každého poschodia sa nachádzajú spoločné WC, sprcha a kúpeľňa.